Obecné instrukce

Zdravotníci a lékaři již několik let učí pacienty jak aplikovat kineziologické tejpy sami na sebe. Nebojte se do toho hned skočit a zkuste se sami zatejpovat. Uvidíte, že to zkusíte třikrát čtyřikrát a budete tejpovat jako profesionál. Tady je pár tipů jak na to:

1. PŘÍPRAVA KŮŽE

Aplikujte tejp minimálně hodinu před cvičením na čistou a suchou pleť. Pokud bude třeba vyčistěte povrch rázněji, abyste kompletně odstranili pleťovou vodu, nečistoty, oleje a krémy (dezinfekční roztok funguje výborně, ikdyž není úplně nezbytný). Pokud se nacházíte ve vlhčím klimatu či prostředí, aplikujte tejp uvnitř, aby vlhkost nenarušila účinnost lepidla při kontaktu s pokožkou. Pro lepší přilnavost doporučujeme zkrátit chloupky na 0,3 cm.

2. ČAS NA PŘÍPRAVU

Aplikujte tejp minimálně 60 minut před aktivitou nebo sprchováním. Optimální jsou dvě až tři hodiny.

3. ROHY ZASTŘIHUJTE DOKULATA

Pokud vaše aplikace potřebuje zastřižení, udělejte to dokulata. Kulaté rohy drží na kůži déle a zamezí roztřepení tejpu.

4. ŘÁDNÁ POLOHA TĚLA

Předtím než začnete nalepovat tejp, natáhněte tu část těla, kde vás trápí bolest. Nejlépe podle psaných instrukcí či videí. Nedůsledné následování instrukcí může způsobit nadměrné natažení tejpu a jeho předčasné uvolnění.

5. ODSTRAŇTE SPODNÍ PAPÍR

Roztrhněte papír na zadní straně a jste připraveni na aplikaci. Když budete papír odtrhávat, dělejte to postupně a odstraňte jen tolik, kolik potřebujete na aplikaci – snažte se nesahat na lepící stranu pásky.

6. UMÍSTĚNÍ TEJPU

Naneste přímo na kůži. Některé aplikace KT Tapů vyžadují přemostění pásek přes sebe, to je úplně v pořádku. Nedoporučujeme překrývat přes sebe více druhů tejpů.

7. NENATAHUJTE NA KONCI TEJP

Na konci tejp nikdy nenatahujte. Z každé strany by měly být aplikovány 3 centimetry bez natažení.

8. AKTIVUJTE LEPIDLO

Bezlatexové lepidlo se aktivuje lehce nad teplotou lidského těla. Jak toho docílíte? Nalepte tejp na požadované místo na těle v protažení (myslete na to, že část, kterou tejpujete by měla být natažená) a poté již nalepený tejp několikrát „zahřejte“ třením ruky tam a zpět, po celé délce.. Teprvé poté vraťte část těla do původní polohy.