Často kladené otázky

JE NĚJAKÝ ROZDÍL MEZI BARVAMI?

Není – barvy jsou jen čistě kosmetickou záležitostí. Samozřejmě je dobré vybírat si barvy, které se vám líbí, abyste se cítili příjemně. Použité adhezivum (lepidlo) má stejnou přilnavost a je tedy jedno, jakou barvu pro tejpování použijete. Důvod proč v instrukcích používáme více barev je ten, že chceme, aby bylo jasně vidět, kde se používá více než jeden pruh tejpu.

MOHU SE ZATEJPOVAT PŘED ZÁVODEM NEBO CVIČENÍM?

Pokud máte nějaký problém, bolest, nebo jen potřebujete extra stabilitu či fixaci, je vždy lepší zatejpovat se před cvičením z důvodu prevence. Ideálně hodinu až dvě předem.

JAK DLOUHO KT TAPE VYDRŽÍ?

KT Tape vydrží několik dní. KT Tape syntetický má ještě daleko lepší specifika (více u specifikace produktu v eshopu). Obecně ho doporučujeme nosit po dobu pěti dní. Doba délky závisí na které části těla je tejp aplikován. Například použijete-li na koleno nebo chodidlo, což jsou náročná místa pro tejp, tak vydrží 2-3 dny. Aplikace na ramenou nebo zádech vydrží déle.

JE PRUH O DÉLCE 25,4 CM VHODNÝ PRO KAŽDOU APLIKACI?

Tyto délky pruhů se používají v 90% všech aplikací tejpů. Výjimečně se používají i delší. Občas se spíše využije kratší. Sestřihnutí „pětadvacítky“ na polovic přesně splní tuto potřebu.

MOHU SE ZRANIT, POKUD TEJP NESPRÁVNĚ APLIKUJI?

Na rozdíl od jiných forem léčení zranění (například léky) je složité si KT Tapem sám ublížit. V nejhorším případě vám tejp nijak nepomůže.

POMŮŽE KT TAPE PŘI ZLOMENINĚ?

KT Tape na zlomeniny vhodný není. Pokud Vám tejp nezajistí okamžitou úlevu od bolesti, vyhledejte lékařskou pomoc. Může se totiž jednat o něco vážnějšího, například zmiňovanou zlomeninu.

MUSÍM SE PŘED APLIKACÍ TEJPU OHOLIT?

Ve většině případů to nezbytné není. Ve většině případů mohou krátké chloupky pomoci k lepší přilnavosti a zvyšují efektivnost produktu. Chloupky doporučujeme zkrátit než úplně oholit.

ZVLÁDNU NALEPENÍ KT TAPU SÁM?

ANO! Zdravotníci učí své pacienty jak aplikovat tejpy již celé roky. Je to velmi jednoduché a vyžaduje to jen pár pokusů, aby se člověk správně zatejpoval. Aplikace kolene, holeně, Achillovy paty, chodidla, stehna zvládnete hravě. Pomoc pak budete potřebovat při krku, zádech a ramenou.

JAK TEJP SUNDÁM?

Odlepujte tejp stejným směrem jako je růst chloupků, přičemž můžete použít dětský olejíček pro snadnější odstranění lepidla nebo náš produkt Duo sprej.

JAK MÁM APLIKOVAT KT TAPE NA MÍSTA, KTERÁ NEJSOU UVEDENA V INSTRUKCÍCH?

Zde je pár jednoduchých pravidel jak aplikovat KT Tape nezávisle na tom, kde se zranění/bolest nalézá:

- Pozice těla: tkáň nebo tělo musí být téměř vždy před aplikací tejpu natažené.

- Umístění tejpu: KT Tape se aplikuje přímo přes místo bolesti.

- Natažení tejpu: Pokud chcete přizvednout kůži od tkáně (v případech úlevy od svalové bolesti, prevence křeči a svalové únavy) aplikujte tejp bez jakéhokoli napnutí. Čím více ale natáhnete tejp, tím více Vás bude chránit. Pokud potřebujete extra stabilitu či ochranu svalu, kloubu, šlachy (například jako dlahu pro fixaci holeně) zvětšete úroveň natažení tejpu.

MOHU MÍT KT TAPE POD KOMPRESNÍMI PONOŽKAMI?

Ano.

MOHU MÍT KT TAPE POD ORTÉZOU?

Ano.